EcoCard

Ecocard Nereden Satın Alınır?

Güvenilir olarak satışı yapılan ve ön ödemeli olarak kullanabileceğiniz bir sanal karttır. Hesabınızdaki paraya erişmenin en kolay yollarından bir tanesi de bu kartın özelliklerinden biridir. Ödeme kartı olarak tanımlanan ecocard, ecoaccount hesabınıza bağlantılı olarak çalışır. Güvenilir olarak gördüğünüz online kart satışı yapan sitelerden bu kartı temin edebilirsiniz. Ecopayz nedir sorusuna yanıt alabileceğiniz tüm bilgilere bu siteler içerisinden de erişim sağlayabilirsiniz.

Chip ya da pin kullanılarak dilediğiniz her yerde kullanabileceğiniz sanal kartı satın almak oldukça basittir. İnternet siteleri içerisinde yer alan ve eco payz kart olarak tanımlanan yerler içerisinde satışı bulunur. Dilediğiniz her yerden ve dünyanın herhangi bir noktasından alışveriş yapabilmek için de kullanabilirsiniz. Dünyanın her bir noktasında bankamatikler üzerinden para çekmek ya da mağazalarda alışveriş yapmak için de kullanılabilir.

Ön ödemeli kart olarak tanımlanan, silver ve üzerinde yazan seviyedeki ecoaccount hesabına sahip olanlar için geçerlidir. Başvuru şartları bulunur. Bu şartlara uymanız durumunda hemen ecopayz kartı satın alabilir, dilediğiniz her yerde hızlı ve güvenli bir alışveriş için kullanabilirsiniz.

Ecocard İçin Nasıl Başvuru Yapabilirim?

Öncelikli olarak ecopay kart satın alabileceğiniz bir site içerisine giriş yapmanız gerekir. Ardından giriş yapmış olduğunuz sitede üyeliğiniz varsa; üye girişi yap butonuna tıklamanız yeterli olacaktır. Henüz üye değilseniz; kaydol butonuna tıklayarak kısa bir üyelik formu doldurabilirsiniz.

Üyelik formu içerisinde yer alan bilgiler; ecopayz giriş için hesap bilgilerinizi oluşturmanız açısından önemlidir. Bu aşamada tüm bilgilerinizi eksiksiz ve doğru bir şekilde girmeniz bir sonraki aşamalarda herhangi bir sorun yaşamamanız için son derece önemlidir. Sizin üyeliğiniz için açılacak olan sayfa içerisinde kullanıcı adı belirlemeniz gerekecektir. Belirleyecek olduğunuz kullanıcı adı; daha önce sistem tarafından kayıt altına alınmamış yani kimse tarafından tercih edilmemiş bir ad olması gerekir. Daha sonrasında güncel olarak kullandığınız ve her zaman aktif edebileceğiniz bir e – posta adresini yazmanız istenecektir. E-posta adresini yazmanız ardından kullanıcı adınız için bir parola belirlemeniz gerekir. Sistem güvenliği için yazmış olduğunuz parolayı tekrar yazmanız gerekir. Bu durum ecopayz para yatırma aşamasında önemli olacaktır. Üyelik aşamaları esnasında sizden yaşadığınız ülkeyi de tercih etmeniz istenecektir. Dil seçeneğini de belirlemeniz ardından, dilediğiniz para birimine göre seçim yapmanız gerekir. Hesap bilgilerini oluşturmanız durumunda artık kişisel bilgilerinizi doldurmanız istenecektir.

Üyelik aşamasında kişisel bilgiler arasında ise; isminiz ve soy isminizi yazmanız gerekir. Daha sonrasında doğum günü tarihinizi gün, ay ve yıl olarak doğru bir şekilde doldurmalısınız. Bu kayıt sistemi aşamasında sizden mevcut ev adresiniz de istenecektir. Ev adresinizin bulunduğu il ve ilçeyi de doldurduktan sonra posta kodunu da yazmalısınız. Son aşamalar içerisinde; güncel olarak kullanmış olduğunuz cep telefonu numaranızı da yazmalısınız. Artık kişisel bilgileri de doldurmuş olacaksınız. Sistem güvenliği açısından yani robot olmadığınızı kanıtlamak için; güvenlik kodu karakterlerini boş alana yazmanız gerekecektir. Tüm ön ödemeli kartlar arasında ilk sırada yer alan ve ecopayz para çekme işleminin oldukça kolay olması ile bilinir.

Ecopayz kart satın almak için tüm bilgileri doldurduktan sonra kullanım şartı ve gizlilik politikasını okumanız durumunda boş alanı işaretleyerek hesap oluştur butonuna tıklamanız yeterlidir. Halen daha ecocard nedir sorusu ile karşı karşıya kalıyorsanız başvuru adımlarını takip etmeniz durumunda net bilgiye erişim sağlayabileceksiniz.

Ecopayz ön ödemeli kartlar menüsü içerisinden ecocard seçeneğine tıklamanız ardından kartınızı alın butonuna tıklayarak, kart başvurusu adımını başarı ile tanımlamış olacaksınız. Bu aşama içerisinde sistem kontrol esnasında olacak. Bu durumda yazmış olduğunuz tüm bilgilerin doğruluğu kontrol edilecek.

Ecopayz Kart İçin Para Ödemem Gerekir Mi?

Ön ödemeli kartınıza başvuru yapmanın ya da aktif bir hale getirmenin herhangi bir maliyeti yoktur. Fakat kartın kullanım aşaması için bazı ücretleri ödemeniz gerekir. Bunun için ise; seçecek olduğunuz kartın büyük önemi vardır. Eco card için birden fazla seçenek yer alır. Bu seçenekler içerisinde;

·         Silver

·         Gold

·         Platinium

·         VIP

Olarak belirlenmiştir. Hangi kart stilini tercih etmek istiyorsanız öncelikli olarak ödeyeceğiniz para miktarına da dikkat etmelisiniz. Aktifleştirme ücreti ve kart ücreti tüm seçenekler içersinde ücretsiz olarak yapılmıştır.

Silver kart: seçiminde bulunuyorsanız, ATM üzerinden nakit çekim için ‘%2.00 oranında bir bedel talep eder. Yani en az 1.50 Euro olarak tanımlanır. Eğer kartınız için nakit hizmetleri de satın almak istiyorsanız 0.80 Euro değerinde ek bir para ödemeniz gerekecektir. İşlem ücretleri bu kart seçeneğinde de ücretsiz olarak belirlenmiştir. Pin hatırlatma gibi toplist kartının özelliği bulunur. Pin hatırlatma özelliğinden yararlanmak istiyorsanız talep başına 0.50 Euro olarak bedel ödemeniz gerekecektir. Döviz değişimi için ise verilen oran % 2.99 olarak belirlenmiştir. ecocard para çekme aşamasında da bir ücret ödemeyeceksiniz.

Gold kart: olarak seçim yapmak istiyorsanız silver özellikleri ile aynı şekilde olacağını bilmeniz yeterli olacaktır. Bunlara ek olarak platinium ve VIP kart seçeneğinde de silver kart için ödeyeceğiniz ücretlerin aynısını ödeyeceğinizi bilmeniz gerekir.

Pin Numarasını Nasıl Bulabilirim?

Ön ödemeli kartınızı aktifleştirmeniz durumunda PIN numaranızı istediğiniz zaman online olarak alabilirsiniz. Dilerseniz PIN numaranızı bankamatikler üzerinden çip ya da PIN kullanarak da alabilmeniz mümkündür.

Pın numaranızı hatırlamanız için kolay bir seçenek yapmalısınız. Daha kolay bir seçenek ile değiştirmek istiyorsanız da birçok bankanın tüm bankamatikleri üzerinden değişim yapabilirsiniz. Bankamatiklerde yazan PIN servislerine girin butonuna tıklamanız durumunda ekran üzerinde çıkacak olan talimatları izlemeniz yeterli olacaktır. Daha sonrasında kullanacak olduğunuz kartın PIN numarasını hatırlayacağınız bir şifre ile değiştirebilir ve kolay kullanım özelliklerinden yararlanmaya da başlayabilirsiniz. Pin işlemlerini tamamlamanız durumunda ise ecopayz nasıl para yatırılır işlemleri için bu numaranın gerekli olduğunu unutmamalısınız.

Henüz elinize kart geçmemiş ise ya da kartınızı almadıysanız, sistem içerisinde yazan adresinize ve şu anki güncel adresinizi kontrol etmeniz gerekir. Eğer sistemde yazılı olan adres ile güncel adresiniz uyuşmuyorsa düzenlemeniz sonucunda kartınızı talep edebilirsiniz. Hesabınıza giriş yapmanız ardından ana sayfa içerisinde yer alan ayarlar menüsüne tıklamanız gerekir.

Hesap sekmesi içerisinde adres bilgileriniz hatalı olması durumunda müşteri hizmetleri ile iletişime geçerek mevcut ve güncel bir adres talebinde bulunabilirsiniz. Ecopayz kart için müşteri hizmetleri sistem içerisinde yazan bilgileri review yapmasından sonra onay verilir. Onay verilmesi durumunda artık kartınız gönderilecektir. Kartınızın teslimat aşaması için de müşteri hizmetleri ile de iletişime geçmeniz gerekebilir. Fakat iletişime geçmeden önce yapmanız gereken bir adım da; posta hizmetleri içerisindeki olası gecikmeleri dikkate almanız gerekir. Yani bir kart talebinde bulunmanız durumunda 1 ay süre kadar beklemeniz gerekebilir.

Başvurunuzun onaylanıp onaylanmadığını kontrol etmek için ise yine hesabınıza giriş yapmanız gerekir. Hesabınıza giriş yaptıktan sonra ecopayz ön ödemeli kartlar butonuna tıklamalısınız. Açılan sayfa içerisinde eco kart sekmesine tıklamanız ile başvurunuz hakkındaki tüm bilgilere erişim sağlayacaksınız. Başvurunuz ile ilgili tüm işlemler devam ettiği durumda kartınızın onay bekliyor konumunda olduğunu göreceksiniz.

Adres bilgilerinizin de doğru olduğunuzu düşünüyorsanız ve ön ödemeli sanal kartınız halen daha elinize geçmemiş ise 7 gün 24 saat aktif olarak bulunan ecopayz müşteri hizmetleri ile iletişimde olmanız gerekir.

Comments are closed.